Forum ''Każdą pracę wykonuj, jakby miała być ostatnią w życiu...'' Strona Główna

Zwycięstwo nad Argentyną - formalność czy powinność

Rogaldinho
Moderator Główny

Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 284

PostWysłany: Nie 11:21, 17 Cze 2007    Temat postu: Zwycięstwo nad Argentyną - formalność czy powinność

Reprezentacja Polski pokonała w Catamarce Argentynę 3:1 (31:29, 25:12, 17:25, 25:18.) w meczu czwartej rundy grupy D Ligi Światowej siatkarzy. Było to siódme zwycięskie spotkanie polskiego zespołu, który w tym sezonie nie doznał jeszcze porażki.

Reprezentacja Polski przyleciała do Catamarki w dziesięcioosobowym składzie z jednym rozgrywającym Łukaszem Żygadło. Paweł Zagumny musiał zostać w kraju ze względów rodzinnych, a Grzegorz Pilarz jest kontuzjowany. W zespole gospodarzy nie mógł wystąpić 19-letni rozgrywający Luciano de Cecco.

Od początku pierwszego seta trwała walka punkt za punkt. W końcówce oba zespoły zaprezentowały serie błędów. Argentyńczycy zepsuli cztery zagrywki. Polacy prowadzili 23:21 lecz oddali rywalom dwa następne punkty. Dwie ostatnie akcje tej partii wykonali Mariusz Wlazły i Michał Winiarski. Ten drugi zaprezentował efektowny serwis. W tej części gry dobrze funkcjonował polski blok.

W drugim secie przewaga polskiego zespołu nie podlegała dyskusji, który prowadził m.in. 8:4, 13:6 i 16:9. Goście byli lepsi w każdym elemencie. Rywali punktowali Mariusz Wlazły i Michał Winiarski. W drużynie argentyńskiej skutecznością imponował Martin Hernandez.

Trzeci set rozpoczął się od efektownego bloku gości. Ten element był do tego momentu szczególnie mocną stroną zespołu trenera Raula Lozano. W następnej akcji skutecznym zbiciem popisał się Daniel Pliński. Początek był bardzo efektowny i nic nie wskazywało, że w dalszej części przebieg tego seta będzie tak niepomyślny.

Przy drugiej przerwie technicznej Argentyńczycy prowadzili 16:12. Polacy popełniali błędy w zagrywce i ataku, przestał funkcjonować blok. Gospodarze wygrali pewnie 25:17.

Czwarty set był wyrównany do stanu 15:16. W dalszych fragmentach tej partii polski zespół znowu zaprezentował swoje atuty i pewnie wygrał 25:18.

Drugie spotkanie Argentyny i Polski rozegrane zostanie w niedzielę, w Catamarce. Początek o godz. 23.00 czasu warszawskiego.

Argentyna - Polska 1:3 (29:31, 12:25, 25:17, 18:25)

Argentyna: Bernasconi, Scholtis, Stepanenko, Hernandez (22 pkt), Aschemacher, Concina (11), Meana (libero) oraz Ocampa, Bengolea

Polska: Żygadło, Wlazły (16), Pliński, Grzyb, Gruszka (14), Winiarski (20), Ignaczak (libero) oraz Bąkiewicz, Kurek, Możdżonek.

Wyświetl posty z ostatnich:    Zobacz poprzedni temat : Zobacz następny temat
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ''Każdą pracę wykonuj, jakby miała być ostatnią w życiu...'' Strona Główna -> Siatkówka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)