Forum ''Każdą pracę wykonuj, jakby miała być ostatnią w życiu...'' Strona Główna

Siatkówka: Polacy rozgromili Chińczyków!!!!

passatb5

Dołączył: 13 Lip 2006
Posty: 411

PostWysłany: Sob 11:35, 26 Maj 2007    Temat postu: Siatkówka: Polacy rozgromili Chińczyków!!!!

W pierwszej kolejce grupy D Ligi Światowej siatkarzy Polska wygrała w Łodzi z Chinami 3:0 (25:20, 25:16, 25:21).

Udany atak zawodnika reprezentacji Polski Lukasza Kadziewicza

Ponad 40 dni trenowała reprezentacja Chin przed rozgrywkami Ligi Światowej. Szkoleniowiec reprezentacji Polski Raul Lozano podkreślał podczas czwartkowej konferencji prasowej, że goście "są lepiej przygotowani jako drużyna", a spotkania z nimi na pewno nie będą sparingami. Selekcjoner Polaków, chyba tylko z grzeczności użył takich słów, bo na parkiecie w piątkowy wieczór zdecydowanie dominowali wicemistrzowie świata.

Siatkarze zostali bardzo gorąco przywitani przez kibiców w łódzkiej Hali Sportowej. Doping nie ustawał przez całe spotkanie, a Łódź po raz kolejny pokazała, że zasługuje na organizację meczów Ligi Światowej.

W pierwszym secie Polacy nie mieli większych problemów z pokonaniem rywala. Zdarzały się proste błędy, ale i tak na tle Chińczyków biało-czerwoni spisywali się znacznie lepiej. Gospodarze byli zdecydowanie lepsi także w drugiej partii. Wyróżniał się zwłaszcza Michał Winiarski, który wielokrotnie kończył akcje polskiej reprezentacji.

Drużyna Chin miała spore problemy z zagrywką. Piłka po licznych próbach silnego przebicia, często trafiała w siatkę lub w pole autowe.

Tylko w trzecim secie goście poważnie zagrozili Polakom. Na druga przerwę techniczną obie drużyny schodziły przy stanie 16:13 dla Chin. Gospodarze po wznowieniu gry odrobili straty i nikt nie miał wątpliwości, że polska reprezentacja na inaugurację rozgrywek Ligi Świtowej wygra z Chinami 3:0. Ostatni punkt w meczu zdobył mocnym atakiem Piotr Gruszka i zapewnił wicemistrzom świata zwycięstwo w trzeciej odsłonie meczu 25:21.

Polska: Grzyb, Zagumny, Winiarski, Kadziewicz, Szymański, Gruszka, Gacek (libero) oraz Bąkiewicz

Chiny: Xiaodong, Jianjun, Dawei, Qiong, Fudong, Yingchao, Qi (libero) oraz Peng, Chun, Zhi

Brawo dla naszych!Exclamation Czekamy na kolejne zwycięztwo z Chinami!!!

Wyświetl posty z ostatnich:    Zobacz poprzedni temat : Zobacz następny temat
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ''Każdą pracę wykonuj, jakby miała być ostatnią w życiu...'' Strona Główna -> Siatkówka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)